Slackline Olomouc z.s.

Slackline se v Olomouci objevil v létě roku 2013. Jako skupina několika nadšenců jsme se začali pravidelněji scházet v olomouckých parcích, zejména v Čechových a Smetanových sadech, které poskytují ideální podmínky pro provozování tohoto sportu. Postupně se přidávali další lidé a v současné době se zde již vytvořila úžasná komunita lidí, která se dál rozšiřuje.


Naše nadšení pro slackline vyústilo na jaře roku 2015 založením spolku „Slackline Olomouc, z.s.“. Díky tomu můžeme spolupracovat s dalšími organizacemi při realizaci aktivit, které nám dávají možnost představit slackline nejširší veřejnosti. Dětské dny, letní příměstské tábory, pravidelný kroužek slackline, workshopy pro školy a vystoupení na nejrůznějších akcích jsou skvělou příležitostí, jak k tomuto úžasnému sportu přivést nové lidi. Na konci roku 2016 jsem začali spolupracovat s českým výrobcem slackline vybavení POSTURA Slacklines Věříme, že slackline má dar změnit společnost k lepšímu, děkujeme za podporu, které se nám dostává, a těšíme se na vše, co nás čeká v budoucnu.

O Slackline

Slackline, zkráceně „slack“ je balancování, chůze, provádění statických triků a dynamických skoků na popruhu napnutém mezi dvěma body, nejčastěji stromy. Na rozdíl od chození po laně není popruh na slackline natažený napevno, ale je více či méně dynamický. Balancování se provádí pouze vlastním tělem, nikoliv s pomocí tyče. Počátky tohoto sportu lze vystopovat do Yosemit, kde si lezci krátili volnou chvíli chozením po řetězech u místních parkovišť. Slackline od té doby udělal obrovský pokrok a rozšířil se po celém světě.


V současnosti se slackline začíná využívat také jako nástroj pro rehabilitaci. Kromě posilování hlubokých svalových skupin, koncentrace a koordinace rozvíjí i psychickou stránku člověka, učí vytrvalosti a pomáhá napravit špatné držení těla. Pro plné pochopení se Slackline jednoduše musí vyzkoušet. Rádi Vám s tím pomůžeme :)

Trickline

Trickline je 5cm široká, natažená obvykle ve výšce do jednoho a půl metru, a do 25 metrů délky.

Právě na trickline se provádějí nejrůznější statické pozice, dynamické triky či jejich sestavy.

Longline

Lajna delší než 30 metrů.

Chůze po ní již vyžaduje trénink, pořádnou dávku obratnosti a úsilí.

Současný světový rekord je 610 m!

Highline

Královská disciplína.

Lajna natažená ve výšce nad 10 metrů. Při chůzi po ní se používá jištění, i když jsou i vyjímky.

Světový rekord je neuvěřitelných 1020m, který drží čech Danny Menšík a francouz Nathan Paulin!